+421 2 381 047 52
+421 917 457 680
info@amgstudio.sk
facebook.com/AMGtienenie

Cenník

Platný od 11.2.2013

plusStrih domáceho videa

POSKYTOVANIE TEJTO SLUŽBY JE DOČASNE POZASTAVENÉ

Ak vám ležia v zásuvke nespracované videozáznamy z dovolenky, svadobnej cesty, oslavy výročia, maturitného večierka, svadby alebo inej pre vás významnej udalosti, nechajte si ich spracovať do filmu, ktorý vás vráti do minulosti a vy opäť prežijete vlastné spomienky.

Ku každej zákazke pristupujem individuálne, preto je individuálne aj stanovenie ceny. Uvedené balíčky prosím považujte len za možné príklady spracovania zákazky a stanovené ceny za orientačné. Výsledná cena vašej zákazky bude závisieť od dĺžky videa, náročnosti spracovania a vašich individuálnych požiadaviek. Na základe analýzy dodaných materiálov (videozáznamov, fotografií a pod.) a požiadaviek  klienta navrhnem jednoduchý "scenár" filmu a stanovím cenu práce, prípadne odporučím potrebné úpravy. Práce na vytváraní filmu začnem až po schválení návrhu a ceny písomnou objednávkou.

 

Strih MINI - 50 € / hodinu finálneho videozáznamu

V rámci tohto balíčka vynechám pokazené zábery a použiteľné scény "očistím" od prebytočných záberov. Všetko spracujem v logickom prípadne požadovanom slede do filmu, na jeho začiatok umiestnim úvodný titulok.

Dĺžka výsledného filmu je závislá od množstva a kvality vstupného materiálu. Výsledkom sú vaše zábery spracované do filmu, ktorý je dodaný na DVD alebo BD bez potlače v papierovom obale s priehľadným okienkom.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

 

Strih STANDARD - 80 € / hodinu finálneho videozáznamu

V rámci tohto balíčka vynechám pokazené zábery a použiteľné scény "očistím" od prebytočných záberov. Všetko spracujem v logickom prípadne požadovanom slede do filmu. Zaujímavé komentáre zachovám a v prípade potreby ich premiestnim k zodpovedajúcim scénam, na vhodných miestach použijem hudobný podklad a do obrazu vložím titulky. Na úvod filmu vytvorím pekné menu v grafike podľa témy záznamu s možnosťou zvoliť prehrávanie celého filmu alebo filmu od určenej scény. Ku cene služby sa pripočítava jednorazový poplatok spoločnosti SOZA (autorské práva k hudobným dielam) vo výške 8,40 €.

Dĺžka výsledného filmu je závislá od množstva a kvality vstupného materiálu. Výsledkom sú vaše zábery spracované do filmu, ktorý je dodaný na DVD alebo BD s farebnou potlačou v plastovom obale s vloženou farebnou obálkou.

Príklady motívov potlače nájdete tu.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

 

Strih EXTRA - 100 € / hodinu finálneho videozáznamu

V rámci tohto balíčka vynechám pokazené zábery a použiteľné scény "očistím" od prebytočných záberov. Všetko spracujem v logickom prípadne požadovanom slede do filmu. Zaujímavé komentáre zachovám a v prípade potreby ich premiestnim k zodpovedajúcim scénam, na vhodných miestach použijem hudobný podklad a do obrazu vložím titulky. Do filmu vhodne umiestnim obrázky alebo fotografie, ktoré dokreslia atmosféru popisovaného/navštíveného miesta alebo udalosti. Na úvod filmu vytvorím pekné menu v grafike podľa témy záznamu s možnosťou zvoliť prehrávanie celého filmu alebo filmu od určenej scény. Film bude uzatvárať slideshow pozostávajúci z vašich fotografií vytvorených na rovnakej udalosti alebo krátky zostrih toho najzaujímavejšieho z filmu s hudobným podkladom. Na požiadanie môže byť vo filme použitá mapa s priebehom cesty. Ku cene služby sa pripočítava jednorazový poplatok spoločnosti SOZA (autorské práva k hudobným dielam) vo výške 8,40 €.

Dĺžka výsledného filmu je závislá od množstva a kvality vstupného materiálu. Výsledkom sú vaše zábery spracované do filmu, ktorý je dodaný na DVD alebo BD s farebnou potlačou v plastovom obale s vloženou farebnou obálkou.

Príklady motívov potlače nájdete tu.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

 

V prípade, že chcete do filmu zapracovať aj fotografie, ale nemáte ich v digitálnej forme, využite možnosť ich ZOSKENOVANIA.

 

PRÍPLATKY za médium

V každom balíčku je započítané jedno DVD s kapacitou 4,7 GB pre 90 minút záznamu v kvalite PAL SD. V prípade prekročenia tejto dĺžky filmu alebo zmene kvality záznamu na HD bude použité iné vhodné médium podľa nasledujúceho cenníka. Po dohode s klientom môže byť dĺžka záznamu upravená alebo môže byť film rozdelený na viacero médií:

DVD 4,7 GB - do 90 minút záznamu (max. 120 min.) + 0,50 € / ks
DVD 8,5 GB - do 180 minút záznamu (max. 240 min.) + 1,50 € / ks
BD (Blu Ray disc) 25 GB - do 100 minút záznamu (max. 130 min.) + 4 € / ks
DVD 4,7 GB s popisom Light Scribe + 1 € / ks

plusPríprava fotoknihy

Ak chcete niekomu urobiť naozaj radosť a vkusne mu pripomenúť prežité časy, darujte mu fotoknihu. Fotokniha je skvelou a hodnotnou alternatívou ku bežným fotoalbumom, no vďaka svojej forme a spôsobu spracovania dá spomienkam celkom nový rozmer.

Príprava fotoknihy - 0,78 € / stranu

Výroba a tlač fotoknihy - podľa cenníka CEWE,

Obsah fotoknihy obyčajne pozostáva z fotografií, ale vkusne tiež možno využiť aj rôzne vstupenky, mapky alebo iné pamiatky na udalosť, ktorú má fotokniha pripomínať. Z dodaných podkladov vytvorím obsah fotoknihy, pričom sa snažím splniť všetky požiadavky klienta na zoskupenie, následnosť a komentáre obrázkov. Fotoknihu posielam do výroby až po jej schválení klientom. Cena za samotnú výrobu fotoknihy sa riadi aktuálnym cenníkom spoločnosti Cewe.

Prečo práve fotokniha Cewe?

  • veľký výber veľkostí a formátov
  • počet strán od 26 až do 130
  • rôzne väzby (obálky): tvrdá väzba s vlastnou fotkou, plátenná väzba, koženková väzba, mäkká väzba
  • cena za tlač už od 7,95 €

CEWE Fotokniha je držiteľom viacerých ocenení, napríklad EISA Award 2009: Najlepšia európska fotokniha

V prípade, že nemáte fotografie a ostatné papierové podklady v digitálnej forme, využite možnosť ich ZOSKENOVANIA.

 Ukážky mojich fotokníh si pozrite tu.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

Uvedené ceny sú vrátane DPH.

plusPrepis záznamov z VHS na DVD

Ak staré záznamy na VHS vo Vašom archíve pomaly zapadajú prachom, vráťte ich späť do života! Nechajte staré záznamy prepísať na DVD a opäť sa stanú aktívnymi členmi Vašej videotéky.

Základná cena prepisu - 10,80 € / hodinu záznamu

V tejto cene je započítaný prepis pôvodného záznamu z kaziet VHS, VHS-C, Hi8, Digital8 alebo miniDV na DVD v pomere 1:1, t.j. dĺžka výstupného záznamu bude rovnaká ako dĺžka originálu. V prípade potreby odporučím potrebné úpravy a korekcie videa alebo zvuku, ktoré zapracujem až po ich schválení klientom. Voľba média je závislá od dĺžky prepisovaného záznamu.

V cene služby je započítané jedno DVD s kapacitou 4,7 GB pre záznam s dĺžkou do 90 minút. V prípade prekročenia tejto dĺžky filmu bude použité dvojvrstvové médium s kapacitou 8,5 GB pre záznam  s dĺžkou do 180 minút. Pre zachovanie dostatočnej kvality filmu odporúčam tieto limity neprekračovať. Po dohode s klientom môže byť dĺžka záznamu upravená, rovnako môže byť film rozdelený aj na viacero médií. Zmena média sa riadi cenníkom jednorazových príplatkov. Výsledný produkt je dodávaný bez potlače v papierovom obale s priehľadným okienkom.

Prepis záznamu vykonávam cez počítač, t.j. načítaním, spracovaním a vypálením na médium. Oproti priamemu kopírovaciemu zariadeniu mám takto kvalitu záznamu stále pod kontrolou a v prípade potreby sa môžem pokúsiť chybné miesto opätovne načítať.

Jednorazové príplatky:

Úvodné menu v grafike podľa témy záznamu s možnosťou zvoliť prehrávanie celého filmu alebo od určenej scény + 3,60 €
DVD s farebnou potlačou alebo popisom Light Scribe, dodávka v plastovom obale s vloženou farebnou obálkou + 4,20 €
DVD 4,7 GB - do 90 minút SD záznamu (max. 120 min.) + 0,60 € / ks
DVD 4,7 GB s možnosťou popisu metódou Light Scribe + 1,20 € / ks
DVD 8,5 GB - do 180 minút SD záznamu (max. 240 min.) + 1,80 € / ks

Pri záznamoch kratších ako 60 minút sa účtuje sadzba za jednu hodinu.

Príklady motívov potlače médií a obálky DVD nájdete tu.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

Uvedené ceny sú vrátane DPH.

plusSkenovanie diapozitívov, negatívov a fotografií

Ak máte doma odložené staré diapozitívy alebo fotografie, na ktorých driemu tváre a zážitky z vašich mladých čias, využite možnosť ich skenovania. Zoskenovaním diapozitívu resp. fotografie vznikne digitálna snímka, s ktorou môžete ďalej pracovať ako s bežnou digitálnou fotografiou.

Pri voľbe parametrov skenovania a formátu zoskenovaného obrázka je potrebné zvážiť účel použitia skenovaných obrázkov. Okrem výstupného formátu (JPG, TIF, BMP) má na výsledok skenovania priamy vplyv aj hustota bodov (dpi). V podstate platí, že čím vyššiu hodnotu dpi obrázok má, tým viac ho možno zväčšovať. Aj tu však platia určité limity - napríklad že výstupný obrázok bude obsahovo len tak dobrý ako je originál a pod.

Fotografia do formátu A4 (600 dpi)  0,30 € / ks
Kinofilm - diapozitív (1800 dpi) 0,30 € / ks

 

Retušovanie a iné úpravy obrazu 7,20 € / hodina práce, minimálne 1,20 € / ks
Vytvorenie náhľadu zo snímky v digitálnej forme (72 dpi, širšia strana 800 bodov) 0,06 € / ks

 

Vytvorenie prezentácie z obrázkov 7,20 € / každých 20 obrázkov
CD + vypálenie + papierový obal 0,30 € / ks
DVD + vypálenie + papierový obal 0,60 € / ks


Príplatky

CD alebo DVD s farebnou potlačou (alebo popis CD/DVD metódou Light Scribe) v plastovom obale s vloženou farebnou obálkou + 4,20 €
CD/DVD s možnosťou popisu metódou Light Scribe + 1,20 € / ks

Pred skenovaním každú obrazovú predlohu opatrne vyčistím, aby bol výstup bez mechanických nečistôt, čím sa minimalizuje potreba retušovania. Základné oživenie farieb, redukciu zrnitosti a orezanie snímky vykonávam pri každom obrázku zdarma. V prípade potreby odporučím retuš alebo úpravu obrazu, navrhnuté úpravy vykonávam až po odsúhlasení ceny práce.

Vyžiadať cenovú kalkuláciu

 

Archivácia snímok, použitie vo fotoknihe, tlač fotografií

Pozor zmena - k lepšiemu :)

Pre tieto účely skenujem fotografie na plošnom skeneri v rozlíšení 600 dpi a diapozitívy na filmovom skeneri v rozlíšení 2400 dpi do formátu JPG a so 48-bitovou farebnou hĺbkou. Zvolený výstupný formát zachová výbornú kvalitu snímok pre dané použitie pri minimálnom objeme dát. Parametre skenovania prezrádza nasledujúca tabuľka:

Skenované médium Rozlíšenie skenovania Rozmer média (originál) Najväčšie rozmery
pre tlač (180 dpi)
Objem dát pre formát JPG Ekvivalent
Mpx
Fotografia 600 dpi 9 x 13 cm cca 43 x 31 cm 0,8 - 2 MB cca 6,2
Fotografia 600 dpi 13 x 18 cm cca 60 x 43 cm 1,5 - 2,5 MB cca 12,4
Kinofilm 2400 dpi 3,6 x 2,4 cm cca 42 x 29 cm 1 - 2,5 MB cca 6,2


"Zavesiť" na web, poslať mailom

Tento spôsob odporúčam využiť len ako doplnok ku skenovaniu pre archiváciu a to na vytvorenie náhľadov napríklad pre snímky s veľkým rozlíšením alebo s veľkým objemom dát. Výstupná snímka má rozmer širšej strany 800 bodov, rozlíšenie 72 dpi a formát JPG. Obrázok si aj pri týchto parametroch zachováva dostatočnú obrazovkovú kvalitu a veľkosť súboru je od 60 do 250 kB.

Retuš a úprava obrazu

Čím viac sa fotografie a diapozitívy používajú, tým viac sa poškodzuje aj ich povrch. Najmä na diapozitívoch tieto škrabance nie sú voľným okom viditeľné, ale pri zoskenovaní sa prejavia ako vážny nedostatok obrazu. V prípade záujmu môžem tieto nedostatky v maximálnej možnej miere odstrániť.

Prezentácia z naskenovaných obrázkov

Na požiadanie spracujem zosnímané obrázky do video prezentácie s hudobným podkladom. Aby nebola prezentácia zdĺhavá a nudná, odporúčam dĺžku maximálne 2 až 2,5 minúty, čo predstavuje okolo 20 obrázkov. Hudobný podklad si môžete navrhnúť sami. Prezentáciu dodávam vo formáte MPEG-2 (DVD formát).

Dodanie snímok

Zosnímané obrázky dodávam zapísané na CD (700 MB). V prípade väčšieho objemu dát bude zvolený adekvátny nosič podľa cenníka. Na požiadanie je možné zosnímané obrázky bezplatne zapísať na dodaný USB kľúč alebo pamäťovú kartu (SD, SDHC, MMC, MS, MS Duo, CF).

Ďalšie možnosti skenovania

Na požiadanie môžem parametre skenovania ako aj výstupný formát pre všetky účely skenovania zmeniť:

Fotografia: skenovanie maximálne 12800 dpi
Kinofilm: skenovanie maximálne 12800 dpi
Výstupný formát: JPG, TIF, BMP, PNG, PCX

Uvedené ceny sú vrátane DPH.

AMG STUDIO | Martin Haško

Vitajte na stránkach AMG STUDIO. Volám sa Martin Haško a spracovaniu domáceho videa sa venujem od roku 2004. Verím, že si z ponuky mojich služieb vyberiete a teším sa na spoluprácu.